2

Strzeżcie się kierowcy! Bill Gates ostrzega: Samochody na benzynę znikną w ciągu 20 lat

Share

Bill Gates zapowiedział, że do roku 2035-2040 z dróg na całym świecie znikną samochody z napędem benzynowym. Oczywiście, w imię ochrony klimatu.

Kontrowersyjny miliarder Bill Gates znany jest z dzielenia się swoją wizją świata. Wielu uważa, że ma aktywny udział w przekształcaniu go na swoją modłę. Jednym z groźnych dla zwykłych ludzi jego mar sennych jest tzw. ratowanie klimatu, czyli zwiększanie cen mięsa czy paliw, aby mniej ludzi korzystało z tychże.

Właśnie w kwestii paliw pojawiła się ostatnio niesamowicie groźna wizja ze strony twórcy Microsoftu. W rozmowie z TVN Gates przekonywał, że za około 20 lat z ulic znikną samochody z napędem benzynowym.

Normalnie innowacje nie mają daty końcowej, do której musimy coś zrobić (…) w tym przypadku jednak mamy deadline i naprawdę musimy się z innowacjami pospieszyć. Zwiększając budżet na działania i rozwój, znaleźć kapitał na podejmowanie ryzyka, zachęcać konsumentów do zielonych produktów, stosować to, co nazywamy w kulturze inwestycyjnej „katalizatorami”, aby kupować rzeczy nawet być nieco droższe – powiedział Bill Gates.

Jak zaznaczył kontrowersyjny miliarder, „osiągnięcie zera emisyjnego w 2050 roku powinno angażować wszystkie partie polityczne”, nawet, gdy „nie zgadzają się z naszą taktyką”. Ich rolą ma być też „ukształtowanie społeczeństwa”.

Nasz głos konsumentów będzie równie ważny jak nasz głos polityczny: próbowanie mięsa syntetycznego, kupowanie samochodów elektrycznych, sprawdzanie sposobu wytwarzania i redukcji emisji kupowanych produktów – przekonywał twórca Microsoftu.

Samochody benzynowe miałyby zniknąć z dróg do 2035-2040 roku.

Duża część krajów już wtedy przestanie zezwalać na zakup pojazdów benzynowych. Jako, że samochody eksploatuje się około 10-15 lat, do roku 2050 emisje z samochodów pasażerskich okażą się bliskie zera – kontynuował Bill Gates.