0

Syn Krawczyka walczy o spadek! Ile dostanie Krzysztof Junior?

Share

Walka o majątek Krzysztofa Krawczyka wciąż trwa. Ile dostanie syn legendarnego muzyka? Prawniczka Krzysztofa Juniora ujawnia szczegóły.

 

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Po śmierci gwiazdora w mediach zaczęły pojawiać się informacje o jego zdradach małżeńskich, tajnych ślubach czy majątku.

Jak podaje Pomponik.pl , w 2020 roku Krawczyk postanowił napisać nowy testament, według którego Ewa Krawczyk została jedyną spadkobierczynią, a jego chory syn został bez grosza. Krzysztof Junior jednak postanowił zawalczyć o część majątku.

Prawniczka Krzysztofa Igora Krawczyka twierdzi, że jemu należy się zachowek. Monika Kucwaj-Zarzycka zdradziła też, ile może dostać.

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu. Zgodnie z polskim prawem, jeżeli spadkodawca sporządził nowy testament, nie zaznaczając w nim, że odwołuje wcześniejszy, wówczas ulegają odwołaniu tylko te postanowienia wcześniejszego, których nie można pogodzić z treścią nowego. Jednak trudno obecnie przypuszczać, że coś się zmieni w kwestii dziedziczenia po Krzysztofie Krawczyku – powiedziała dla “Twoje Imperium”.