0

Szaleńcy nie odpuszczają! Minister Zdrowia nie wyklucza KOLEJNEGO LOCKDOWNU!

Share

To nie żart! Choć już nie od dziś wiadomo, że lockdown doprowadził do tragicznej sytuacji gospodarek w wielu krajach świata, politycy nadal bardzo poważnie podchodzą do tegoż tematu. Co więcej, są już pierwsze oznaki, że na jesieni możemy mieć „powtórkę z rozrywki”.

Pierwsze sygnały wysyła nam holenderski parlament, w którym przeprowadzono debatę dotyczącą długoterminowego podejścia do problemy COVID-19. Większość zgromadzonych zgodziła się z polityką tzw. „życia z covidem”, jednak nie oznacza to zakończenia tematów zamordyzmu.

Głos w debacie zabrał tamtejszy minister zdrowia Ernst Kuipers, który przekonywał, że obecna sytuacja nie jest ostateczna i może dojść do sytuacji, w której rząd będzie musiał podjąć decyzję o ponownym zaostrzeniu przepisów.

Teraz sytuacja (covidowa – red.) jest opanowana. Ale należy się spodziewać innych wariantów, wiele osób może się zarazić. Nie mogę teraz przewidzieć zaraźliwości i patogeniczności tego wariantu – stwierdził.

Jednocześnie szef resortu zdrowia narzekał na brak przedłużenia przez holenderski Senat „tymczasowej” ustawy o koronawirusie, która nakazywała społeczeństwu m.in. noszenie maseczek, ograniczanie liczby osób w pomieszczeniach.

W przemówieniu Kuipers zapowiedział, że już w najbliższym czasie złożony zostanie projekt zmieniający ustawę o zdrowiu publicznym, co w konsekwencji ma „ułatwić walkę z COVID-19” jeśli sytuacja na jesieni ulegnie zmianie.

Źródło: nltimes.nl