5

Szaleństwo „KoronaEKSPERTÓW”! Nie chcesz się szczepić? Twoi rodzice to PIJACY, którzy cię bili w dzieciństwie!

Share

Brak przekonania do szczepień przeciw COVID-19 może być związany z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie, w tym przemocą domową, zaniedbaniem oraz nadużywaniem substancji psychoaktywnych w domu rodzinnym – pisze na swoim twitterowym profilu Bartosz Fiałek. Znany „korona ekspert” powołuje się na badania publikowane przez BMJ Open.

W artykule cytowanym przez Bartosza Fiałka zaprezentowano wyniki badań prof. Marka A. Bellisa z College of Human Scences, Bangor University w Wielkiej Brytanii. Zdaniem naukowców wpływ na bycie antyszczepionkowcem mają traumatyczne przeżycia z dzieciństwa.

Zawahanie (red. w decyzji o przyjęciu szczepionki) było trzykrotnie wyższe wśród osób, które doświadczyły czterech lub więcej rodzajów traum w dzieciństwie, niż osób, które nie zgłosiły żadnych traumatycznych wydarzeń – czytamy w serwisie medspace.com prezentującym wyniki badań.

Jednocześnie autorzy zaznaczają, że fakt tego, iż miało się trudne przeżycia należy zgłosić do lekarzy. Ci wykorzystując to będą mogli w inny sposób przekonać takie osoby do zaszczepienia.

Zrozumienie w jaki sposób takie dzieciństwo może wpłynąć na ludzi, może pomóc im w dyskusji na temat szczepionek i w zrozumieniu odporności na złożony problem medyczny, który wymaga znacznego zaufania – twierdzi prof. Bellis.

To, co może wydawać się rutynowe dla lekarza, może być trudnym przejściem wiary, szczególnie dla tych, którzy mają gorsze doświadczenia z zaufaniem, nawet w środowisku rodzinnym – dodaje.

Źródło: medspace.com