0

Szaleństwo Morawieckiego! Kupił willę za pieniądze podatników! „Ten dom ma duszę…”

Share

Mateusz Morawiecki planuje kupić willę za … ponad 3,5 miliona złotych! Jest to dom Marii Skłodowskiej-Curie, ulokowany pod Paryżem.

W departamencie Ycelines pod Paryżem znajduje się budynek Marii Skłodowskiej-Curie oraz Piotra Curie. Para odwiedzała ten dom w latach 1904-1906, jednak po śmierci Piotra, Maria przestała tam regularnie przyjeżdżać.

Cena budynku naukowców wynosi 790 tysięcy euro, to ponad 3,5 miliona złotych. Dodatkowo trzeba szykować kolejne 200 tysięcy na remont.

Ten dom ma duszę, ale biorąc pod uwagę jego stan, nie każdemu może się spodobać. Aby go kupić, trzeba się w nim zakochać i mieć wyjątkową wrażliwość – napisano w ogłoszeniu.

Oferta przykuła uwagę polskiego premiera. Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął działania, dzięki którym dom Skłodowskiej-Curie będzie należał do Polski.

Zleciłem działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem, który został wystawiony na sprzedaż przez dotychczasowego właściciela. To miejsce jest ważną częścią polskiej historii. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest już w tej sprawie w kontakcie z Ambasadą RP w Paryżu – poinformował premier w mediach społecznościowych.