3

Szaleństwo Niedzielskiego! Wprowadzą kary za „nieuzasadnione podróże”?

Share

Absurd goni absurd – tak w skrócie podsumować można pomysły rzucane przez Adama Niedzielskiego dotyczące kolejnych ograniczeń, które będą mogły być nakładane na Polaków.

Ostatnie konferencje prasowe ministra zdrowia i premiera to prawdziwy festiwal kolejnych pomysłów, jak ograniczyć wolność obywateli i docisnąć twardy lockdown. W trakcie jednego ze spotkań z dziennikarzami padł skrajnie kuriozalny pomysł.

Okazuje się, że rząd myśli o wprowadzeniu kar finansowych za „nieuzasadnione podróże”. Na taki pomysł wpadły już wcześniej władze w Wielkiej Brytanii, które ogłosiły, że jakiekolwiek wyjazdy turystyczne będą karane, mowa nawet o 5 tysiącach funtów.

W tej chwili nie dyskutujemy o takim rozwiązaniu, ale ono absolutnie nie jest wykluczone – stwierdził Niedzielski na konferencji prasowej.

Taka postawa ministra Niedzielskiego obecnie nie dziwi. Od kilku dni w mediach przedstawiane są opinie i komentarze, które jasno wskazują, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać decyzji, które jeszcze bardziej zaostrzą obowiązujące w Polsce ograniczenia.