3

Szaleństwo prof. Simona! Niezaszczepionych zamykać do więzień! „Jestem zwolennikiem twardych działań”

Share

Uważam, że jeśli ktoś się nie chce szczepić, a kogoś świadomie zakazi, powinien ponosić konsekwencje – mówił prof. Krzysztof Simon wyrzucając z siebie kolejne szalone pomysły dotyczące ograniczania wolności obywateli i wprowadzania segregacji sanitarnej.

Jeden z głównym „pandemicznych ekspertów” nie ukrywa, że jest gorącym zwolennikiem jak największej ilości restrykcji i zakazów dla osób, które nie zdecydowały się na przyjęcie preparatu zwanego szczepionką. Mowa jest między innymi o płaceniu odszkodować, a nawet wsadzaniu ludzi do więzień.

Uważam, że jeśli ktoś się nie chce szczepić, a kogoś świadomie zakazi, powinien ponosić konsekwencje – łącznie z zapłatą odszkodowania, ewentualnie więzieniem. To powinno być uregulowane prawnie i tak jest w wielu krajach, u nas np. dotyczy to niektórych chorób przenoszonych drogą płciową – mówił w rozmowie z portalem Interia.pl.

Prof. Simon w kolejnych zdaniach postarał się doprecyzować swoje rozwiązania, aby rozwiać wszelkiego rodzaju wątpliwości.

Więzienie za (samo – red.) nieprzyjęcie szczepionki to przesada, ale ja mówię o karze za świadome zakażenie innej osoby, spowodowanie u niej inwalidztwa, czy śmierci, a z takimi sytuacjami niestety mieliśmy do czynienia. W każdy razie takie dane podawali pacjenci z COVID-19, którzy mieli kontakt z lekko chorymi członkami rodziny czy znajomymi, negującymi istnieje wirusa czy choroby, a więc nienoszących masek i nieutrzymujących dystansu, nie mówiąc już o tak trudnym do wyegzekwowania myciu rak – podkreślił.

Źródło: Interia.pl