5

Szczepienie albo ZWOLNIENIE! Skandaliczne pismo STAROSTY INOWROCŁAWSKIEGO!

Share

Do 28 września wszyscy pracownicy muszą przedstawić zaświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19. Urzędnicy nie ukrywają, że odmowa wykonania polecenia będzie równoznaczna ze zwolnieniem z pracy lub wysłaniem na bezpłatny urlop.

W związku z panującym w kraju stanem epidemii, proszę o przedłożenie pracodawcy zaświadczenia o posiadanym szczepieniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, bądź dokumentu stwierdzającego medyczne przeciwwskazania do poddania się szczepieniu. Oczekuję wyżej wymienionych dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 września – napisał starosta powiatu inowrocławskiego.

Do dokumentu dotarli dziennikarze portalu Tarnogorski.info, według nich Wiesława Pawłowska otwarcie głosiła wśród pracowników tezę, że odrzucenie „dobrowolnego” zaszczepienia oznaczać będzie przymusowy, bezpłatny urlop. Nie brakuje jednak głosów, że będzie to preludium do zwolnienia.

Wytłumaczeniem decyzji ma być fakt, iż zaszczepieni pracownicy są przekonani, że lepiej i swobodniej czuliby się w pracy, gdyby mieli świadomość, że ich koledzy są „w takiej samej sytuacji epidemicznej”.

Skoro nie jest, to musimy niestety zaostrzać pewne kryteria związane z naszą bieżącą pracą – tłumaczyła.

Co więcej, starosta przedstawiła również pomysł o ograniczeniach w poruszaniu się po budynku. Osoby niezaszczepione mają korzystać z innych toalet, miejsc do przygotowania posiłków, a nawet innych wejść.

Źródło: Tarnogorski.info