2

Szczepionka zakończyła mu karierę?! Adam Kszczot ogłasza sportową emeryturę

Share

Smutna informacja dotarła ze świata polskiej lekkiej atletyki. Adam Kszczot, jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy, ogłosił zakończenie kariery sportowej. 32-latek swoją decyzją zaskoczył cale środowisko sportowe.

Swoją decyzję o odwieszeniu butów na kołek Kszczot przedstawił na facebookowym profilu.

Coś się kończy coś się zaczyna, postanowiłem zakończyć zawodową karierę – ogłosił dwukrotny wicemistrz świata na dystansie 800 metrów.

Zawodnik twierdzi, że teraz w jego życiu nadszedł czas na nowy etap, w którym poświęci się rodzinie.

Nie będzie to trudne, bo zwyczajowo byłem poza domem przez prawie 250 dni w roku. Moi najbliżsi nie mogą się doczekać, ja również i to jest główny powód podjętej przeze mnie decyzji – stwierdził.

Jak można się domyślać, 32-latek podjął swoją decyzję również ze względu na problemy zdrowotne. Przypomnijmy, że był on jednym z faworytów do sięgnięcia po medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety, Polak nie mógł wystartować ze względu na powikłania, które wystąpiły po szczepieniu przeciw COVID-19.

32-letni Kszczot jest srebrnym medalistą mistrzostw świata w biegu na 800 m z Pekinu (2015) i Londynu (2017). To także trzykrotny mistrz Europy i multimedalista mistrzostw świata i Starego Kontynentu w hali. Pod dachem zdobył m.in. trzy złote medale ME i jeden MŚ. Startował na igrzyskach w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).