0

Szczepionkowa propaganda upada! Omikron bije rekordy zakażeń poprzednich lat

Share

Szczepionki są zbawieniem – mówił niedawno na posiedzeniu Komisji Zdrowia, poseł Czesław Hoc. Okazuje się jednak, że szczepionkowa propaganda sypie sie jak domek z kart.

Jak wskazują amerykańskie media, w niektórych regionach USA dobowe bilanse nowych zakażeń są rekordowo wysokie. Winny takiej sytuacji ma być wariant Omikron.

Delaware, Hawaje, Massachusetts, New Jersey, Nowy Jork i Portoryko są wśród obszarów, które zgłosiły więcej przypadków koronawirusa w ciągu ostatniego tygodnia niż wcześniej w jakimkolwiek innym siedmiodniowym okresie – twierdzą dziennikarze „New York Times”.

Oczywiście, nawet taką sytuację można wykorzystać do promowania szczepień przeciw COVID-19. Rekordowe wzrosty skomentował między innymi Anthony Fauci, główny doradca Białego Domu stwierdził na antenie stacji ABC, że najbardziej obawia się o niezaszczepionych amerykanów.

Szczególnie martwimy się o tych, którzy są w grupie nieszczepionych. (…) Dziesiątki milionów Amerykanów, którzy kwalifikują się do szczepienia, nie zostali zaszczepieni. To oni są najbardziej narażeni, gdy mamy taki wirus jak Omikron, który wyjątkowo skutecznie doprowadza do zakażenia – stwierdził.

Źródło: New York Times / ABC