0

Szef ONZ w STARACHU przed ewentualną wojną atomową! „Ludzkość igra z naładowanym pistoletem”

Share

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres alarmuje świat. Uważa on, że po dekadach od zakończenia zimnej wojny, powróciło zagrożenie konfliktem nuklearnym. Co więcej szef ONZ wezwał mocarstwa atomowej do deklaracji, że w razie konfliktu nie użyję tej broni jako pierwsze.

Szef ONZ na specjalnej konferencji prasowej w Tokio, wprost powiedział, że atak na jakąkolwiek elektrownie atomową na świecie oznacza „samobójstwo” dla świata.

Szef ONZ w swoich słowach nawiązał do bardzo niepokojących doniesień napływających z frontu na Ukrainie. Przypomnijmy, że od paru dni władze Ukrainy informują o kolejnych ostrzałach Zaporoskiej Elektrowni Atomowej przez rosyjskie wojska.

Informuje się, że Rosjanie zaminowali obszar elektrowni i celowo mogą doprowadzić do wybuchu, by doprowadzić do katastrofy klimatycznej.

Guterres stwierdził, że ludzkość „igra z naładowanym pistoletem” nawiązując do obecnych konfliktów, w których biorą udział mocarstwa nuklearne. Oprócz tego szef ONZ wezwał Japonię do rezygnacji z finansowania publicznego i prywatnego projektów wykorzystania węgla do produkcji energii.

A co istotne dodajmy, że Guterres odwiedził Japonię właśnie w związku 77. rocznicą zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę.

Źródło: RMF FM