1

SZOK! Bójka księży w Poznaniu! W ruch poszły pałki teleskopowe [WIDEO]

Share

Nie tak powinno wyglądać obchodzenie Wielkiego Tygodnia, szczególnie w wykonaniu duchownych! Jak informuje ksiądz Michał Woźnicki, wobec niego doszło do przemocy ze strony innego księdza, selezjanina Jacka Bielskiego.

Jak relacjonuje na Youtubowym kanale ks. Woźnicki podczas bojki w ruch poszła między innymi pałka teleskopowa.

Bandyta zwykły. Ktoś mnie chwyta za ramię, odwracam się, patrzę, że to Bielski. Wyciągnął pałkę z kieszeni, rozwinął i zaczął okładać prosto w łeb. Bandyta zwykły. Chciał zabić. Lekarz powiedział, że każde uderzenie w głowę to zagrożenie życia – relacjonował poszkodowany.

Sprawę bójki potwierdziła również policja. Jak podkreślono nie było to jednak starcie wyłącznie 1 na 1, a uczestniczyło w nim więcej osób, między innymi kobiety sympatyzujące z księdzem Woźnickim.

W internecie pojawiło się specjalne oświadczenie wystosowane przez rzecznika prasowego inspektorii.

Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko, z siedzibą we Wrocławiu, w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w godzinach wieczornych dnia 11 kwietnia 2022 r. na terenie salezjańskiego domu zakonnego przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu, wyraża ubolewanie i jednocześnie przeprasza wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni zaistniałą sytuacją. Trwają czynności wyjaśniające. Informujemy, że po ich zakończeniu strona kościelna podejmie stosowne działania. (…) Chociaż każdy z nas sam ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, to jednak jeszcze raz pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu gorszących zachowań jakie miały miejsce w dniu wczorajszym na terenie naszego domu zakonnego i skutków jakie one ze sobą niosą – napisał ks. Jerzy Babiak SDB.

Warto podkreślić, że ks. Michał Woźnicki został wydalony z zakonu w 2018 roku, a wyrok sądu nakazał mu opuszczenie budynku. Duchowny nie zamierza dostosować się do wyroku i pozostaje w swojej dwupokojowej celi.

Źródło: Polsat News