0

Szok! Duchowny przekonuje, że: „Mięso kobiece jest tańsze od baraniny”

Share

Mięso kobiece potaniało, a kiedy to nastąpiło, to na bazarze podrożała baranina – powiedział muzułmański duchowny z Kirgistanu. Sadybakas Doołow. W swoim swoim wywodzie wspomniał również o „rozwiązłości kobiet”.

Szokujące słowa wypowiedziane zostały przez naczelnego imama swierdłowskiego rejonu Biszkeku. Muzułmański duchowny twierdzi, że drożyzna jest karą za zbyt skąpy przyodziewek płci pięknej.

– Kiedy drożeje mięso? Kiedy w regionie, w którym mieszkacie ciało kobiety staje się tańsze. Kobiece mięso tanieje, kiedy ona zaczyna pokazywać swoje ciało, obnaża biodro, jak kciuk na dłoni. To się dzieje dlatego, że nikt im nie mówi: „Powstydziłabyś się! Jaka jesteś bezwstydna, okryj się czymś! Czyją córką jesteś? – mówił Doołow podczas jednego ze swoich przemówień.

Imam to bardzo znacząca postać w swoim regionie. Wierni uważają go za wybitnie oświeconego, a władze duchowne i państwowe doceniają jego działalność.

Doołow to były rektor Uniwersytetu Islamskiego w Biszkeku, wielokrotnie nagradzany przez Zarząd Duchowy Muzułmanów Kirgistanu, czyli muzułmańską wersję episkopatu.

Jak czytamy w lokalnych mediach imam występuje nie tylko jako duchowny, ale jest przedstawiany w swoim kraju jako ekspert moralny oraz naukowy.

Jego zdaniem mężczyźni powinni wziąć sprawę w swoje ręce i nakazać kobietom, by zaczęły się zakrywać.

Mimo, że w 88 proc. ludność Kirgistanu to muzułmanie, to są racjonalnie myślący i tak skandaliczne słowa duchownego oburzyło opinię publiczną i poszły liczne skargi na jego słowa wpłynęły do prokuratury.

I pod naciskiem opinii publicznej Doołow został wezwany do przeproszenia za swoje słowa, ale on nie zamierza tego zrobić. Jest on zdania, że jego wypowiedź jest zgodna z Koranem, bo „kobiety w kirgiskiej tradycji nigdy nie obnażały publicznie swoich ciał”.

– Nie chciałem poniżać kobiet. Wręcz przeciwnie, chciałem podnieść ich godność. Oburza mnie, że niepokoi nas wzrost cen na bazarze w tym samym czasie, kiedy na wartości tracą godność i honor naszych kobiet –mówił w rozmowie z vesti.kg.