0

Szok! Gronkiewicz-Waltz chce dawać stypendia Rosjanom, by zakochali się w zachodnich demokracji

Share

Hanna Gronkiewicz-Waltz znowu pokazała nam swoje mądrości. Chciała pokazać, jak wielkie ma serce. Zaproponowała, aby Rosjanie dostawali od Zachodu stypendia…

Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że Rosjan trzeba naprawiać m.in. stypendiami, które Zachód mógłby fundować obywatelom Federacji Rosyjskiej. Porównała to do sytuacji jak czyniono to w stosunku do Polaków przed 1989 rokiem. Szybko została jednak wyjaśniona.

„Nie chodzi o odpowiedzialność (zbiorową – red.) tylko o to gdzie Rosjanie mogą się nauczyć co to jest demokracja jak nie zagranicą.ja bym jeszcze dawała stypendia tak jak nam dawał zachód przed 1989” – napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz (pisownia oryginalna).

Gronkiewicz-Waltz sprzeciwia się zakazowi wjazdu dla Rosjan

Ukraina żąda wręcz by Unia Europejska zabroniła rosyjskim turystom wjazdu na teren Wspólnoty. Już 31 sierpnia w czeskiej Pradze odbędzie się spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych, którzy pochylą się nad tym problemem. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest przeciwnikiem takiego zakazu.

„Jestem przeciw zakazowi wydawania wiz Rosjanom, gdyż powinni widzieć, na czym polega demokracja, a nie nauczą się tego inaczej niż dzięki podróżom na Zachód” – stwierdziła była prezydent Warszawy.