0

SZOK! Konfederacja wraca na antenę TVP! Kilkadziesiąt godzin po odejściu Kurskiego…

Share

Stało się! Po blisko pół roku nieobecności, zupełnie nagle, na głównej antenie telewizji publicznej pojawił się polityk Konfederacji! Zmiana nastąpiła zaledwie kilkadziesiąt godzin po odejściu z funkcji prezesa Jacka Kurskiego.

Przypomnijmy, dotychczasowy prezes został zwolniony z pracy po posiedzeniu Rady Mediów Narodowych. Do dziś nie wiadomo, co było faktyczną przyczyną takiej decyzji Jarosława Kaczyńskiego. W kuluarach mówi się, że prawdopodobnie Jacek Kurski trafi do jednego z ministerstw bądź będzie odpowiedzialny za kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach.

Warto jednak przypomnieć, że od 15 marca trwała totalna cenzura polityków Konfederacji m.in. w TVP Info. Wcześniej występowali oni w programach takich jak „Woronicza 17” czy „Minęła 20”. Zdraniem Tomasza Grabarczyka z biura prasowego Konfederacji, decyzja związana była m.in. z wojną na Ukrainie.

Liczba zaproszeń na początku roku pokazuje wyraźnie, w którym momencie zaczął się ban na Konfederację. To się zbiega w czasie z rozpoczęciem konfliktu na Ukrainie. Konfederacja prezentuje w tej sprawie nieco inną narrację niż pozostałe ugrupowania. Wyrażaliśmy swój sprzeciw wobec przyznawania przywilejów socjalnych dla uchodźców z Ukrainy. Podczas głosowania w Sejmie nad embargiem na węgiel z Rosji jako jedyni wstrzymaliśmy się od głosu. Mamy do tego prawo i nie powinniśmy z tego powodu być pomijani w zaproszeniach do mediów publicznych – oceniał w rozmowie z wirtualnemedia.pl Grabarczyk.

Teraz sytuacja zupełnie nagle uległa zmianie! Dzień po odejściu Kurskiego na antenie programu „Minęła 20” mogliśmy zobaczyć posła Michala Urbaniaka z Ruchu Narodowego.

Dziś, po kilku miesiącach nieobecność Konfederacji w telewizji publicznej przecieram na nowo szlak – stwierdził Tomasz Grabarczyk.

Liczymy, że ten trend się utrzyma – dodał.