1

SZOK! Prezydent Duda w rocznicę Powstania Warszawskiego: To, co działo się w Warszawie jest podobne do dzisiejszej agresji na Ukrainę [WIDEO]

Share

Zdjęcia są drastyczne, niektóre nawet bardzo, ale takie drastyczne było to, co działo się tu w Warszawie, w trakcie II wojny światowej, w szczególności w trakcie Powstania Warszawskiego – mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie przemówienia z okazji otwarcia wystawy „Warszawa-Mariupol – miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei”.

Prezydent RP w krótkiej przemowie odniósł się do dzisiejszej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Co szokujące, wykorzystał to, aby kolejny raz wspomnieć o wojnie na Ukrainie.

Niemcy bezwzględnie mordowali cywilnych mieszkańców stolicy. I niestety podobnie bezwzględna jest dzisiaj rosyjska agresja na Ukrainę – stwierdził.

W tak ważnym dla Polaków dniu, w którym kultywowana jest pamięć ofiar walki o Polskę, Andrzej Duda mówił o rozliczeniu zbrodni rosyjskich na Ukrainie.

Ta wojna, tak jak każda wojna w dziejach, kiedyś się skończy, ale ci, którzy są odpowiedzialni za to bestialstwo i za te masakry, do których dochodzi dzisiaj w ukraińskich miastach i miasteczkach, nie mogą pozostać bez odpowiedzialności – podkreślił.

Muszą zostać za swoje zbrodnie ukarani. To jest dzisiaj obowiązek cywilizowanego świata. Powinny zostać powołane odpowiednie trybunały, zbrodnie powinny zostać rozliczone. Zbrodniarze bardzo często są udokumentowani – dodał.