0

Szokująca teoria na szczycie G7: Koronawirus pochodzi z laboratorium

Share

Koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymaga śledztwa!

 

Koronawirus szaleje na świecie już od ponad roku, jednak wciąż nie wiadomo skąd się wziął. Krąży wiele teorii, jednak z nich mówi że Covid wydostał się z laboratorium w Wuhan, skąd zaczęła się pandemia. Właśnie taka hipoteza jest na szczycie grupy G7.

W związku z tym światowy liderzy chcą wspólnie naciskać na Chiny, by uzyskać więcej informacji. O tym poinformował szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, dodając, że pochodzenia wirusa musi być wyjaśnione.

Uważamy, że wszystkie hipotezy powinny być otwarte i musimy przystąpić do drugiej fazy, aby naprawdę poznać pochodzenie wirusa – powiedział cytowany przez Interię Ghebreyesus.

Administracja 45. prezydenta USA Donalda Trumpa również sugerowała, że koronawirus w jakiś sposób wydostał się z laboratorium w Wuhan. Jednak eksperci od chorób zakaźnych w czasopiśmie “Nature Medicine” stwierdzili, że to jest niemożliwe.

Laboratorium to wyposażone jest w urządzenia zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa biologicznego (BSL-4). Ośrodki takie są przeznaczone do badania najgroźniejszych patogenów, takich jak właśnie SARS-CoV-2. Laboratorium w Wuhan powstało w następstwie epidemii SARS, która wybuchła w Chinach pod koniec w 2002 roku – przypomina “Medonet.pl”.