2

Szokująca zmiana narracji! Ministerstwo Zdrowia chce zakończym obostrzenia covidowe!

Share

Maseczki, izolacja i kwarantanna powinna zniknąć z naszego życia – stwierdził rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. To kolejny głos przedstawiciela resortu zdrowia, który mówi o całkowitym zniesieniu obostrzeń covidowych.

Przypomnijmy, w czwartek 17 marca głos w sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski, który jasno stwierdził, że Polska znajduje się w sytuacji, w której można podjąć decyzję o zniesieniu restrykcji koronawirusowych.

O takiej decyzji na antenie Polsat News mówił także rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Maseczki, izolacja czy kwarantanna raczej powinny zniknąć z naszego życia. Ostateczną decyzję podejmie premier – stwierdził.

Każda rekomendacja ministra rodzi ekstremizmy po dwóch stronach. Jedno opowiadają się kategorycznie za, inni kategorycznie przeciw – dodał.

W trakcie dyskusji pojawiła się również kwestia obowiązkowych szczepień dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski. Rzecznik resortu zdrowia zapewnił, że osoby, które będą przebywały w naszym kraju dłużej niż 3 miesiące, będą musiały przyjąć preparaty przeciw odrze, błonicy, gruźlicy oraz polio.

Przed upływem tego czasu szczepienia te są dobrowolne – podkreślił.

Źródło: Polsat News