0

Szokujące dane! Handel ludzkimi organami kwitnie. Tyle koszują na czarnym rynku

Share

Trwa śledztwo w sprawie makabrycznej zbrodni w Meksyku. Dwóm Polakom, którzy pojechali do Meksyku, aby tam pracować, wycięto narządy wewnętrzne. Jeden z mężczyzn nie żyje, drugi jest w śpiączce.

W połowie lutego, trzech młodych Polaków wyjechało do pracy do Meksyku. Na miejscu dwóm mężczyznom wycięto narządy wewnętrzne. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w śpiączce. Trzeciemu nic się nie stało.

– Mieliśmy informację o dwóch osobach. O trzeciej osobie, która już wróciła do Polski, dowiedzieliśmy się od MSZ. Ta osoba na pewno jest objęta postępowaniem prokuratury. Nie mamy jak do niej dotrzeć, bo ze strony organów naszego państwa nie ma w tym żadnego interesu, żebyśmy z tą osobą rozmawiali. To ważne dla dobra śledztwa. Ale wiemy też, że kontakt z tą osobą jest w tym momencie utrudniony – powiedział dziennikarz Piotr Halicki w programie “Onet Rano”.

Dziennikarza też dodał, że „z zebranych w kilku źródłach informacji wynika, że sprawa może być związana z handlem ludzkimi organami”.

Ile kosztują ludzkie narządy na czarnym rynku? Jak podaje portal dawca.pl w Polsce nerkę można kupić już za 30 000 zł, w Indiach za 2 000 zł, natomiast w Turcji cena wynosi nawet 450 000 zł. Najdroższych narządów należą płuca i serce, które mogą kosztować nawet milion złotych.