1

Szokujące doniesienia „Bild”! Władimir Putin wyjechał z Moskwy? Ukrywa się w bunkrze na Uralu

Share

Szokujące doniesienia dziennikarzy niemieckiego tabloidu „Bild”. Jak informują, Władimir Putin uciekł z Moskwy i przebywa obecnie w bunkrze na Uralu. Wraz z rosyjskim prezydentem mają tam ukrywać się także oligarchowie, którzy otrzymali zakaz opuszczania kraju.

Według przedstawianych w dzienniku hipotez, Władimir Putin nie przebywa obecnie w Moskwie, a w bunkrze na Uralu, gdzie ukrył się wraz z grupą rosyjskich oligarchów. Miliarderzy mają zakaz opuszczania Rosji, a ich prywatne samoloty zostały skonfiskowane. Co warto podkreślić, tego typu informacje przekazywane były także przez ukraiński wywiad.

Jednym z wytłumaczeń takiego postępowania prezydenta Federacji Rosyjskiej jest fakt, iż jest on niezadowolony z jakości działań wojsk i braku znaczących postępów. Eksperci podają, że od początku inwazji rosyjskie wojska nie osiągnęły żadnego ze strategicznych celów. Ukraińscy wojskowi przekonują z kolei, że rosyjska ofensywa straciła impet, a żołnierze są zmęczeni i zniechęceni.

Kijów jest atakowany przez Rosjan ze wszystkich stron, ale nie został zablokowany – poinformował wiceszef kijowskiej administracji miejskiej Mykoła Poworoznyk.

Przez cały weekend trwały ataki rakietowe na ukraińską stolicę. Poworoznyk zapewnił jednak, że sytuacja w mieście jest spokojna, nie ma paniki i wszystko działa w sposób zorganizowany. – Bezpieczniej zostawać w domu, bo nadal działają rosyjskie grupy dywersyjne. Organizujemy dostawy i nie przewidujemy katastrofy humanitarnej. Z każdą godziną coraz więcej firm chce pomagać, są gotowe same dowozić produkty – oznajmił Poworoznyk.