1

Szokujące doniesienia! Prezydent zapewnia: Przygotowywany jest ZAMACH STANU!

Share

Otrzymuję informacje, że 1-2 grudnia w naszym państwie odbędzie się zamach stanu – stwierdził podczas specjalnego spotkania z dziennikarzami, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zdaniem przedstawicieli ukraińskich służb, które poinformowały Zełenskiego o potencjalnej próbie zamachu na władzę, pomysł był omawiany przy udziale „przedstawicielstwa Rosji”. Osobą, która ma przewodzić zajściom, według śledczych ma być Rinat Achmetow, ukraiński oligarcha.

Wciągają go w wojnę przeciwko państwu ukraińskiemu – podkreślił prezydent, jednocześnie zapowiadając, że nie zamierza uciekać z kraju, tak jak było to w przypadku Wiktora Janukowycza.

W rozmowie z dziennikarzami pojawiła się kwestia ewentualnej agresji wojskowej Kremla. Wołodymyr Zełenski jednoznacznie podkreślił, że ukraińskie wojsko w pełni kontroluje sytuację na granicy i jest gotowe do wszelkich eskalacji.

Jeśli chodzi o wtargnięcie na szeroką skalę, bądź kontynuację eskalacji ze strony Rosji czy wspieranych przez nią bojowników, to uważam, że taka możliwość istnieje każdego dnia – podkreślił prezydent.

Źródło: TSN.ua