0

Szokujące doniesienia! Wojna w Izraelu to pomysł Netanjahu?! „Poświęcił kilkaset osób, by obronić stanowisko…”

Share

Ogień wybucha zawsze dokładnie wtedy, gdy jest to najwygodniejsze dla Netanjahu – twierdzi Ja’ir Lapid, lider partii Jasz Atid (Jest Przyszłość). Według polityka, wojna Izraelsko-Palestyńska to pomysł urzędującego premiera.

Zdaniem Lapida, Netanjahu celowo wykonał szereg działań, które doprowadziły do prowokacji, a następnie otwartego konfliktu z Palestyną. Warto przypomnieć, że całość rozpoczęła się od zamieszek, które wybuchły na wzgórzu świątynnym w Jerozolimie.

Lapid stwierdził, że gdyby rząd został pomyślnie utworzony, nikt nie musiałby zadawać sobie pytania: „dlaczego ogień wybucha zawsze dokładnie wtedy, gdy jest to najwygodniejsze dla premiera?”.

Po wybuchu konfliktu potencjalni koalicjanci Lapida zmienili front, i stwierdzili, że to nie czas na zmianę rządu. Lapid prawdopodobnie rządu nie utworzy, a Netanjahu nadal trwać będzie na stanowisku.

Podobne głosy dotyczące udziału Benjamina Netanjahu w konflikcie z Palestyńczykami pojawiają się również wśród polskich publicystów. Głos w sprawie zabrał między innymi Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu”.

Jair Lapid widzi to co jest zupełnie oczywiste – premier Netanyahu poświęcił kilkaset osób, by obronić stanowisko premiera i uniknąć zimnej cel – stwierdził.