13

Szokujące doniesienia ws. Tomasza Lisa! Podwładni przerywają milczenie

Share

Byli współpracownicy Tomasza Lisa przerwali milczenie! Dziennikarz oskarżony o … mobbing. “Często po rozmowie z szefem z trudem powstrzymywałam łzy”.

Pod koniec maja Tomasz Lis przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”. Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska po 10 lat współpracy rozwiązało z dziennikarzem umowę w trybie natychmiastowym, przyczyn jednak nie ujawniła. Teraz byli podwładni Lisa, oskarżają go o mobbing.

Wirtualna Polska porozmawiała z kilkudziesięcioma osobami, które pracowały z Lisem, gdy ten był redaktorem naczelnym „Newsweeku”. Jak się okazuje, dziennikarz miał ich obrażać i poniżać w pracy. Według doniesień, najgorsze były kolegia redakcyjne.

Wszystko zależy od tego, w jakim nastroju będzie szef. Jeśli w dobrym, to zacznie opowiadać świńskie, pełne seksualnych odniesień kawały i wszyscy odetchną z ulgą – zdradziła jedna z pracownic.

Jak ujawnia Wirtualna Polska, pierwsze zgłoszenie na temat niewłaściwego zachowania Lisa miało miejsce jeszcze w 2018 roku, Zgłoszenie zostało złożone w RASP, jednak zarząd wydawnictwa bagatelizował sprawę.

Mimo to, że Tomasz Lis już nie pełni funkcję redaktora naczelnego „Newsweeka”, jego byli podwładni nie chcą mówić pod nazwiskiem, tłumacząc, że „to jest człowiek mściwy”, „wciąż bardzo potężny” i „zdolny zaszkodzić każdemu, kto mu podpadnie”.