1

Szokujące doniesienia z Afganistanu: Polują na dziewczynki! Trwają poszukiwania seksualnych niewolnic!

Share

Chodzą od drzwi do drzwi polując na dziewczynki w wieku nawet 12 lat – tak obecną sytuację Afganistanie relacjonują brytyjskie media. Zdaniem dziennikarzy trwają poszukiwania kobiet, które mogą być żonami lub seksualnymi niewolnicami.

 

Jak donoszą pracownicy brytyjskiego „Daily Mail” w niektórych regionach kraju, przywódcy talibskich oddziałów nakazują miejscowym imamom stworzenie listy niezamężnych kobiet w wieku od 12 do 45 lat. Kobiety mają być nagrodą dla żołnierzy i stanowić łupy wojenne.

Siedzę tu i czekam, aż przyjdą, nie ma nikogo, kto mógłby pomóc mi lub mojej rodzinie. Siedzę tylko z moim mężem i rodziną. A oni przyją po ludzi takich jak ja i mnie zabiją. Nie mogę zostawić mojej rodziny. A zresztą, gzie ja bym poszła? – mówiła mediom 27-letnia Zarifa Ghafari, burmistrz miasta Majdanszahr.

Miejscowe kobiety skarżą się, że najprawdopodobniej talibskie władze zdecydują się na powroty praktyk zmuszania kobiet i wdów do poślubienia talibskich wojowników.

Bardzo się martwimy przymusowymi małżeństwami zawieranymi z talibami. Jeśli przyjdą po nas w ten sposób, to zakończymy nasze życie. To będzie dla nas jedyna opcja – czytamy w artykule brytyjskiej gazety „i”.

Źródło: Daily Mail