0

Szokujące doniesienia! Zdrajca Czeczko był szpiegiem Łukaszenki!

Share

Wiele wskazuje na to, że dezerter Emil Czeczko mógł być białoruskim szpiegiem lub informatorem służb Łukaszenki – twierdzą dziennikarze portalu Onet powołując się na swoje źródła.

Według informatorów portalu, obecnie dla służb specjalnych badających sprawę, kwestia szpiegostwa na rzecz Białorusi jest najpoważniejszym wątkiem. Miało to nastąpić m.in. poprzez siostrę zdrajcy, która była związana z obywatelem Białorusi. Sam Emil Czeczko miał mieć również wiele znajomości za wschodnią granicą.

Najbardziej prawdopodobnym wątkiem, który jest obecnie brany pod uwagę, jest to, że szeregowy Czeczko od pewnego czasu był białoruskim szpiegiem lub co najmniej informatorem białoruskiego agenta – piszą dziennikarze portalu powołując się na niezależne źródła związane z wojskiem oraz służbami specjalnymi.

Ciekawą tezę postawił również rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który twierdzi, że Czeczko stał się teraz zakładnikiem ludzi Łukszenki.

Polski żołnierz, który uciekł na Białoruś, jest zakładnikiem białoruskich służb specjalnych, a jego tezy wykorzystywane w propagandowych materiałach nie mają wiarygodności – stwierdził.

Źródło: Onet.pl / Interia.pl