0

Szokujące informacje! Al-Kaida wzywa do zamachów terrorystycznych. Polska zagrożona!

Share

Al-Kaida wzywa do zamachów w Europie i oferuje potężne kwoty. Terroryści są realnym zagrożeniem dla Polski?

Al-Kaida wzywa, by przeprowadzać ataki terrorystyczne w Europie, a być może także w Polsce. O tym poinformowała europejska agencja FRONTEX w notatce do państw Unii Europejskiej. Jak podaje TVP Info oraz Wirtualna Polska policjanci w całym kraju otrzymali informacje o potencjalnym zagrożeniu.

Al-Kaida wzywa do zamachów na policjantów i oferuje potężne kwoty. Z najnowszych informacji wynika, że ataki na policję planowane są w całej Europie, a być może także w Polsce. Polskie służby wiedzą o zagrożeniu i podejmują odpowiednie działania – przekazał w rozmowie z TVP Info rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Jak informuje TVP Info, wezwanie do zamachów pojawiło się w zbliżonym do Al-Kaidy czasopiśmie “The Wolves of Manhattan Magazine”. Za zabicie policjanta terroryści oferują 60 tys. euro, pod warunkiem, że jest chrześcijaninem, ateistą lub Żydem.

Ta sytuacja jest nam znana, podobnie jak i naszym zaprzyjaźnionym formacjom policyjnym w Europie, o czym informowały media zagraniczne. Oczywiście w związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły – dodał Mariusz Ciarka.