0

Szokujące kazanie ks Natanka! Nazwał dzieci ZWIERZĘTAMI!

Share

Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi ksiądz Piotr Natanek wywołał kolejną burzę. Dzieci poczęte metodą in vitro nazwał … zwierzętami!

 

Ksiądz Piotr Natanek zawieszony za swoje wypowiedzi od 2011 roku. Rok później Rada Stała Episkopatu Polski przestrzegała wiernych, by nie gromadzili się wokół niego, jednak ks. Natanek wciąż działa. Stworzył własne sanktuarium we wsi Grzechynia (woj.małopolskie), gdzie regularnie odprawia msze.

Ostatnio do sieci trafiło kolejne nagranie z kazania byłego księdza. Tym razem wypowiedział się na temat dzieci in vitro. Natanek stwierdził, że “dzieci poczęte z próbówki są produktem i zwierzętami”.

Dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem – powiedział.

Jego słowa oburzyli internautów. Wielu zwróciło uwagę, że największym problemem jest to, że Natanek ma coraz więcej wyznawców. W jego mszach biorą udział tysiące osób.

Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego – powiedział ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.