0

Szokujące morderstwo! Zabił dziewczynę na środku ulicy, bo odrzuciła oświadczyny

Share

Horror w Egipcie! 21-letnia kobieta została zamordowana w biały dzień, ponieważ odrzuciła oświadczyny.

Do makabrycznej zbrodni doszło w czerwcu w biały dzień na jednej z ruchliwych ulic Al-Mansura w Egipcie. Na oczach kilkudziesięciu osób 21-letnia Nayer Ashraf została zamordowana. Mężczyzna, którego poznała na studiach, zadał jej 19 ciosów nożem.

Jak dowiadujemy się z materiału „Faktów o Świecie” TVN24 BiS 21-latka odrzuciła oświadczyny mężczyzny, po czym ten groził jej śmiercią i przerabiał fotografię dziewczyny na pornografię.

Gdyby składane przez nią zeznania były rozpatrywane zgodnie z prawem, gdyby podjęto działania przeciwko temu mężczyźnie, ona wciąż by żyła, ale takie zgłoszenia są odkładane na bok. Jeśli sprawca zostanie przyprowadzony na policję i podpisze dokument, że nie będzie krzywdził drugiej strony, sprawa jest uważana za zamkniętą – powiedział Khaled Abdel Rahman, prawnik reprezentujący rodzinę Ashraf.

Zabójstwo Nayer wywołało w Egipcie społeczne oburzenie i protesty. W związku z tym sąd w zaledwie kilka dni uznał mężczyznę za winnego i skazał na karę śmierci. Oprócz tego egipski wymiar sprawiedliwości zgłosił się do parlamentu w sprawie zmiany przepisów dotyczących transmisji egzekucji skazanego.

Nasze państwo wykorzystuje niektóre przypadki przestępstw, zwłaszcza takie, które prowokują opinię publiczną, by udowodnić, że system działa sprawnie. To wtedy wydaje się ciężkie wyroki za przestępstwa z użyciem przemocy – powiedziała Lobna Darwish, przedstawicielka egipskiej inicjatywy na rzecz kobiet.