2

Szokujące! Papież reformuje Kongregację Nauki Wiary. „Przygotowanie do… akceptacji LGBT”

Share

Mój Boże. Papież Franciszek „zreformował” Kongregację Nauki Wiary. Może to oznaczać przygotowanie do… akceptacji LGBT – pisze na swoim facebookowym profilu Paweł Chmielewski z portalu PCh24.pl.

Według dziennikarza zajmującego się tematem Kościoła Katolickiego zmiany, które wprowadza obecnie papież Franciszek są spełnianiem zachcianek strony chcącej doprowadzić o lewackiej reformy Kościoła.

Otóż papież Franciszek na nowo zdefiniował główną rolę Kongregacji Nauki Wiary w zakresie jej doktrynalnych kompetencji. Otóż Kongregacja ma dbać o ewangelizację i rozumienie wiary… …uwzględniając ustalenia współczesnej nauki i „rozwój społeczeństwa”. Dokładnie tego chcą wszyscy rewolucjoniści w Kościele, którzy mówią o „potrzebie nowej oceny homoseksualizmu” – pisze Chmielewski.

Dziennikarz powołuje się na zdanie, które pada w oficjalnym przekazie medialnym Stolicy Apostolskiej.

Krzewić też ma podejmowanie studiów mających na celu pogłębienie zrozumienia i przekazu wiary w służbie ewangelizacji, aby jej światło było kryterium rozumienia sensu życia, zwłaszcza w obliczu pytań stawianych przez postęp nauk i rozwój społeczeństwa – napisano w oświadczeniu.

Źródło: Press.Vatican.va