2

Szokujący wpis Pfizera! Ostrzegają przed ZAKRZEPICĄ! „Nie ma czasu na czekanie”

Share

Zaskakujący, a nawet szokujący wpis pojawił się na oficjalnym profilu firmy Pfizer. Producenci szczepionek przeciw COVID-19 udostępnili grafikę na której ostrzegają przed zakrzepicą.

Wpis pojawił się na twitterowym koncie Pfizer’a. Nie przedstawiono w nim żadnego szerszego kontekstu, ani nie wyjaśniono czego miał dotyczyć.

Zakrzepica żył głębokich ( #DVT ), zakrzep krwi w żyle głębokiej, może przedostać się do płuc, prowadząc do zatorowości płucnej ( #PE ). Objawy PE obejmują trudności w oddychaniu i ból w klatce piersiowej. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy – nie ma czasu na czekanie – czytamy we wpisie.

Faktycznie w ostatnim czasie eksperci bardzo często wskazywali na problem zakrzepicy. Występowała ona między innymi u sportowców, u których było to nagle wykrywane. U części spowodowało to nawet zakończenie kariery.

Zakrzepica wymieniana była także wśród potencjalnych NOP’ów, które występowały po szczepieniu przeciw COVID-19. Mówiono o niej także w kontekście przechorowania samego covida.