1

Szykują POWRÓT LOCKDOWNU?! Minister Kraska wprost: Musimy być przygotowani na każdy wariant

Share

Jesień jest bardzo ostrożnie prognozowana, ile może być nowych zakażeń. Przyjęliśmy tę granicę 5 tysięcy hospitalizacji – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odnosząc się do tematu wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce.

W rozmowie z programem „Sygnały Dnia” wiceszef resortu zdrowia mówił między innymi o wprowadzaniu ewentualnych ograniczeń i restrykcji, znanych z poprzednich fal zachorowań.

Jesień jest bardzo ostrożnie prognozowana, ile może być nowych zakażeń. Przyjęliśmy tę granicę 5 tysięcy hospitalizacji jako taką granicę, kiedy ewentualnie byśmy chcieli wprowadzać jakieś zalecenia. Żaden kraj europejski nie ma w swojej strategii wprowadzania jakichś lockdownów, ostrych reżimów sanitarnych. To jest bardzo czarnym scenariuszem, ale musimy być przygotowani na każdy wariant, ale na tę chwilę nie planujemy takich – stwierdził.

Według polityka, obecne informacje, które spływają do Ministerstwa Zdrowia nie wskazują na to, aby sytuacja miała się znacząco pogorszyć.

Przyjęliśmy sobie na roboczo, że te 5 tysięcy jest dla nas takim wykładnikiem, kiedy będziemy starali się i ewentualnie myśleli o jakichś innych działaniach. Na dzień dzisiejszy to jest niecałe 900 osób, które przebywają w naszych szpitalach i co ważne, to co podkreślają lekarze, którzy opiekują się tymi pacjentami, że proces chorobowy jest zdecydowanie łagodniejszy niż to było w poprzednich falach – podkreślił Waldemar Kraska.

Według wiceministra sytuacja na dzień dzisiejszy jest stabilna, a prognozy, które posiada resort są optymistyczne.

To są bardzo niskie poziomy. Wydaje nam się, że one troszeczkę wzrosną. Bo także nasze prognozy, które mamy na to wskazują, aczkolwiek to okres wakacyjny, kiedy luzie przebywają na świeżym powietrzu – podsumował.

 

Źródło: Polskie Radio