0

Szykujcie parasole! Ulewne deszcze, burze i silny wiatr powracają do Polski

Share

Przed nami kolejne załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami z gradem, deszczem i wichurami.

Już we wtorek 9 sierpnia czeka na nas kolejna zmiana pogody. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej termometry wskażą około 23 stopni Celsjusza na północy i południu, w centrum Polski około 25 stopni, a na zachodzie ok. 26 st. C.

Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego – podaje IMGW.

Chłodniej zrobi się w nocy z wtorku na środę. Na termometrach zobaczymy od 8 do 16 st. C. Na północnym wschodzie prognozowane przelotne opady deszczu.

W nocy na ogół pogodnie, tylko początkowo na północy i południu słaby deszcz. Temperatura minimalna od 8°C w obszarach podgórskich Karpat, na Pojezierzu Pomorskim Suwalszczyźnie, około 12°C w centrum do 16°C nad morzem. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich – podaje IMGW.

W czwartek i piątek ma być gorąco. Według IMGW wtedy mogą pojawić się alarmy pierwszego stopnia przed upałem w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, pomorskim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

W części kraju także mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem. W związku z tym IMGW wstępnie zapowiada ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.