0

Szykuje się PARALIŻ WARSZAWY! Związki zawodowe planują strajk. Staną autobusy…

Share

Coraz bliżej absolutnego paraliżu Warszawy! Jak poinformowali związkowcy z Miejskich Zakładów Autobusowych, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń i w związku z tym podpisano protokół rozbieżności. Kolejnym etapem będzie referendum strajkowe wśród pracowników.

Według oficjalnego komunikatu, 4 lipca br. odbyło się spotkania z przedstawicielem władz miasta Włodzimierzem Karpińskim. Jak stwierdzono nie padły jednak żadne konkretne propozycje dotyczące podwyżek wynagrodzeń.

Niestety nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych zapewnień dotyczących wzrostu wynagrodzeń. Przedstawiono nam wzrost kosztów paliwa, a co za tym idzie wzrost kosztów utrzymania komunikacji miejskiej w Warszawie. Sekretarz mówił o możliwym wzroście wynagrodzeń od września 2022 roku o 250 do 350 złotych brutto. Wysokość możliwego wzrostu jest uzależniona od dynamicznie rozwijającej się sytuacji finansowej miasta – napisano.

My, w październiku postulowaliśmy o 500 złotych brutto – dodano.

Zdaniem przedstawicieli związków zawodowych, pracownicy są zdecydowani na twardą walkę i przekazali jasny komunikat, iż są gotowi do protestów.

Załoga jest na tyle zdeterminowana, że oczekuje od Związków Zawodowych uczestniczących w sporze zbiorowym działań zmierzających do jak najszybszego, legalnego rozwiązania problemu wzrostu wynagrodzeń w formie legalnie podjętej akcji protestacyjnej, czyli strajku w Miejskich Zakładach Autobusowych – przekazano.

Do sprawy odniósł się prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Apelujemy o rozsądek i mam nadzieję, że się porozumiemy. Ja rozumiem te postulaty, ale niestety sytuacja finansowa jest jaka jest – skomentował.

Akcję protestacyjną zapowiedziały: NSZZ „Solidarność” 80, WZZKRP, ZZKRP, NZZKi OZZKiM.