1

Ta historia WYCISKA ŁZY! Policjanci pomogli 91-latkowi. Bankomat wciągnął jego kartę

Share

Służba w policji to nie tylko łapanie przestępców, ale także pomoc bliźniemu w potrzebie. Piękną postawę zaprezentowali funkcjonariusze w Bielsku Podlaskim, którzy pomogli głodnemu 91-latkowi.

Jak informuje Małopolska Policja, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy w ostatnim czasie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, przy jednym z bankomatów w Bielsku Podlaskim zobaczyli starszego mężczyznę.

91-latek stał przy maszynie i ocierał łzy z policzków. Ewidentnie widać było, że jest załamany i potrzebuje pomocy. Okazało się, że bankomat zablokował kartę staruszka, a ten nie miał pieniędzy na zrobienie zakupów.

Jak przyznał się w rozmowie z policjantami był głodny, w domu nie miał nic do jedzenia.

Tym razem, to policjantom zaszkliły się oczy, szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego Pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Doskonale zatem widać, że słowo SŁUŻBA jest dla tych policjantów kluczowe w wykonywanej pracy.

To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć – uśmiech i podziękowanie starszego Pana przyniosło im nie lada satysfakcję – skomentowali sprawę funkcjonariusze.