1

Tajemnicze sygnały z kosmosu! Naukowcy w szoku. „Wiadomość z centrum galaktyki”

Share
Iza Husselbank

Naukowcy odebrali tajemnicze sygnały z centrum galaktyki! Kosmici próbują nawiązać z nami kontakt?!

Plotki o kosmitach krążą na całym świecie już od lat. Jakiś czas temu nawet 44 prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama twierdził, że wiedział o obcych za czasów swojej kadencji. Mimo to nie wszyscy traktowali te doniesienia poważnie. Teraz to się zmieni?!

Ostatnio naukowcy po raz kolejny odebrali tajemniczy sygnał z kosmosu. Jak podkreślił Ziteng Wang, “nigdy czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy, nic znanego nauce nie powinno emitować takiego sygnału”. Ten rejon galaktyki eksperci obserwują już od dwóch lat, jednak nie są w stanie określić i zidentyfikować pojawiający się i znikający sygnał radiowy.

Ostatni sygnał astronomowie odebrali ze środka Drogi Mlecznej. Jak podkreślają naukowcy, tego typu fale nie pasują do żadnego znanego nam obiektu lub ciała niebieskiego.

Najdziwniejsze w odkrytym sygnale jest to, że ma silną polaryzację. Oznacza to, że światło oscyluje tylko w jednym kierunku, ale kierunek ten skręca z upływem czasu. Także jasność obiektu dramatycznie się zmienia – o czynnik 100. Sygnał przy tym losowo załącza się i wyłącza – mówił Wang cytowany przez RMF24.