1

Tajemnicze zgony we Wrocławiu! Jest oświadczenie placówki

Share
Jan Bieńkowski

Trzy przypadki w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Urząd Miejski Wrocławia poinformował o kolejnym zgonie osoby, która trafiła do izby wytrzeźwień przy ul. Sokolniczej. Sprawę bada prokuratura.

Przypomnijmy, w lipcu 2021 roku w placówce doszło do śmierci 25-letniego obywatela Ukrainy. Wówczas tłumaczono, iż do zgonu doszło w skutek złej interwencji policjantów i pracowników izby wytrzeźwień. Zarzuty usłyszało dziesięć osób.

Teraz pojawiła się informacja o kolejnych dwóch zgonach. W grudniu był to 51-letni mężczyzna, w styczniu kolejna osoba, jednak w tym przypadku nie przekazano szczegółów.

W obu przypadkach mężczyźni zmarli zanim zostali przyjęci do WrOPON – czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Jak tłumaczą urzędnicy zmarłym w grudniu był bezdomny Jacek J. W przypadku zgonu z 5 stycznia chodzi o mężczyznę, który został przywieziony przez radiowóz, jednak stwierdzono, serce mężczyzny stanęło jeszcze przed przybyciem do placówki.

Został podpięty defibrylator, prowadzona była wentylacja workiem samorozprężalnym. Po chwili przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Nie udało się przywrócić funkcji życiowych – napisano w notatce służbowej.

Zgony w obu przypadkach bada prokurata.

Źródło: WP.pl