0

Tak działa KORONAPANIKA! Polacy chcą wprowadzenia godziny policyjnej

Share

Kolejne ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się?! Według badań 42 proc Polaków chcą, aby rządzący wprowadzili godzinę policyjną!

Z powodu trzeciej fali koronawirusa w Polsce rządzący coraz częściej zastanawiają się nad wprowadzeniem godziny policyjnej. Jakiś czas temu prof. Andrzej Horban podkreślał, że zakaz przemieszczania się przed świętami to opcja realna.

Jesteśmy bliscy tego, ale zależy to od rozsądnego podejścia ludzi – mówił.

UCE RESEARCH i SYNO Poland przeprowadziło badania opinii publicznej na ten temat. Jak wynika z badania, 42,4 proc. ankietowanych uważa, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się przed świętami i w ich trakcie. 46,8 proc. jednak jest przeciwko takiej decyzji. 10,8 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Widać, że społeczeństwo jest podzielone niemal pół na pół, bo te wartości niewiele się różnią od siebie. Z jednej strony jest lęk, ale też pewna odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych w obliczu największej fali pandemii, jaką dotychczas odnotowano. Z drugiej strony izolacja jest już tak uciążliwa, że ludzie chcą odwiedzać najbliższych. Ten problem dotyczy zwłaszcza osób, które są samotne – komentuje ekspert Instytutu Sobieskiego w dziedzinie ochrony zdrowia, prof. Krzysztof Krajewski-Siuda.