0

Tak zagramy ze Słowacją?! Paulo Sousa znów zaskoczy kibiców?

Share

Do pierwszego meczu Reprezentacji Polski pozostają już tylko nieco ponad dwie godziny. Do tej pory trener Paulo Sousa nie dał żadnego, jasnego sygnału, kto wyjdzie na boisko w podstawowym składzie.  Najprawdopodobniej możemy spodziewać się niespodzianki!

4-4-2, a może 3-5-2, to chyba jedno z podstawowych pytań, które do niedawna drążyło kibiców. W tym przypadku jest niemal pewne, że na mecz ze Słowacją wyjdziemy z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. Wskazywały na to sparingi oraz wypowiedzi zawodników, którzy nie ukrywali, że takie rozwiązanie jest przez nich trenowane w trakcie zgrupowania.

Kto jednak zajmie poszczególne pozycje i czy selekcjoner Paulo Sousa zdecyduje się na niespodzianki? Wszystko wskazuje na to, że jedną z nich będzie występ, od pierwszych minut, Tymoteusza Puchacza. Choć rywalizuje on ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Maciejem Rybusem, to jednak, prawdopodobnie zawodnik występujący w Rosji nie jest w pełni sił i jego występ byłby zagrożeniem odnowienia się kontuzji.

Jak zatem wyglądać będzie podstawowa jedenastka na mecz ze Słowacją?

Bramkarz: Wojciech Szczęsny
Obrona: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek
Wahadłowi: Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz
Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Piotr Zieliński
Napastnicy: Jakub Świerczok, Robert Lewandowski