0

Takich ludzi sprowadzamy? Ewakuowany z Afganistanu okazał się wydalonym przestępcą

Share

Kogo sprowadzamy jako uchodźców z Afganistanu? To pytanie coraz częściej zadają sobie osoby obserwujące kolejne transporty, które lądują w Warszawie. Okazuje się, że najlepszą podpowiedzią może być sytuacja z Danii.

Jak informują lokalne media, z Kabulu ewakuowany był 23-letni mężczyzna. Zaledwie dzień po pojawieniu się w Danii został on zatrzymany w Kopenhadze w związku z sądowym zakazem wjazdu. „Uchodźca” został wydalony z kraju za kradzież i posiadanie broni.

Mężczyzna musiał opuścić Danię dokładnie 12 lipca 2020 roku przez Stambuł do Afganistanu. Skazany został bowiem na 3 lata i 11 miesięcy za kradzież i nielegalne posiadanie broni. Jak informowały media mógł należeć do gangu Loyal To Familia.

Obecnie Duńskie władze wstrzymały jego deportację do 8 października. Fałszywemu imigrantowi grozi wyrok do 3 lat więzienia za złamanie zakazu wjazdu do Danii.

23-latek przebywa obecnie w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 24 dni. Obrońca tłumaczy, że przybył do Danii ponieważ tam może zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz że tam znajduje się jego ojciec oraz rodzeństwo.