0

To jeszcze „POLSKA POLICJA”?! Funkcjonariusze przerwali wesele

Share

Policja przerwała wesele zorganizowane w Malanowie (woj. wielkopolskie). W uroczystości brało udział ponad 80 osób. Właścicielowi obiektu grozi do 8 lat więzienia.

10 kwietnia we wsi Malanów mimo obowiązujących obostrzeń zorganizowano wesele. Po godzinie 19 na sali bankietowej pojawiła się policja i sanepid. Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 81 osób.

Ten incydent będzie przedmiotem policyjnego dochodzenia. Wobec właściciela obiektu sanepid wydał decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych i zgromadzeń, decyzja ta miała rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym wszystkie osoby obecne w lokalu musiały go opuścić – powiedział Interii oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

Wobec właściciela sali będzie prowadzone dochodzenie z uwagi na możliwość popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzaniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 8 lat. Z konsekwencjami muszą się też liczyć weselnicy.