3

To już pewne! Minister Niedzielski ogłosił SEGREGACJĘ POLAKÓW! Obostrzenia tylko dla nieukłutych

Share

Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte – zapowiedział Adam Niedzielski. Minister Zdrowia w rozmowie z Polsat News dodał, że osoby zaszczepione nie mogą ponosić kosztów nieodpowiedzialności innych ludzi.

Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi – podkreślił Niedzielski.

W rozmowie pojawiła się również kwestia paszportów szczepionkowych i ich wykorzystywaniach w miejscach publicznych oraz przy korzystania np. z restauracji czy kin. Polityk potwierdził, że okazywanie dokumentu będzie obowiązkowe i co ważne, będzie to weryfikowane przez organizatorów wydarzeń bądź właścicieli tych miejsc.

Będą oni mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe – zaznaczył Niedzielski.

W wywiadzie podjęto również temat 3 dawki szczepionki, która miałaby być podawana Polakom z zaburzeniami odporności. Adam Niedzielski potwierdził, że jest rekomendacja Rady Medycznej w tej sprawie i w najbliższym czasie zacznie się doszczepianie.

Każda osoba, która wie, że kwalifikuje się do siedmiu grup do dodatkowego szczepienia, może przyjść do lekarza po wystawienie skierowania – stwierdził minister.

 

Źródło: Polsat News