3

To już pewne! Segregacja sanitarna wchodzi do Polski! Certyfikaty przy wejściu do „urzędów, sklepów…”

Share

Francuska strategia nie będzie miała miejsca w Polsce – mówili niedawno politycy odnosząc się do segregacji sanitarnej w Polsce. Okazuje się jednak, że było to kolejne kłamstwo, które wychodzi na jaw za sprawą rzecznika Ministerstwa Zdrowia.

 

Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z telewizją Polsat News bez zawahania opowiedział o ograniczeniach wobec osób niezaszczepionych, które będą miały miejsce w naszym kraju.

Na pewno w jakiejś formie restrykcje się pojawią i na pewno będzie wymagane przedstawienie chociażby certyfikatu ze szczepieniem czy też certyfikatu wykonanego testu, czy certyfikatu, że jesteśmy ozdrowieńcem przy wejściu w różne miejsca, czy to do urzędów, sklepów, na pływalnie, czy boiska – stwierdził rzecznik ministerstwa zdrowia.

Jednocześnie Andrusiewicz przypomniał strategię lockdownu, który planowany jest wraz z „IV falą”. Potwierdził słowa swojego szefa Adama Niedzielskiego, który zapowiadał zamykanie konkretnych województw.

Analizujemy swoje doświadczenia między innymi z wprowadzania obostrzeń w poprzednich falach, kiedy wprowadzaliśmy je zarówno powiatowo, jak i wojewódzko. My od strony Ministerstwa Zdrowia uważamy, że bardziej logicznie pod kątem między innymi ograniczania transmisji wirusa jest wprowadzanie obostrzeń – jeżeli takowe będą mogły wejść w życie – jednak wojewódzko – podkreślił.