0

To już SZALEŃSTWO! Lekarze mówią wprost, to już początek COVID-20!

Share

Koronaszaleństwo trwa i dołączają do niego kolejni lekarze “eksperci”. Tym razem głos zabrał Jørn Einar Rasmussen z Norwegii który to twierdzi, że brytyjska mutacja koronawirusa tak bardzo różni się od oryginalnej wersji, że ​​chorobę, którą wywołuje, powinno się nazwać COVID-20.

Brytyjski wariant wirusa znacznie różni się od tego, który znaliśmy wcześniej. Zwykle wirus mutuje w ulepszoną wersję, aby przetrwać i dalej się rozprzestrzeniać. Ale czasami zmienia się w coś bardziej przerażającego, tak jak ten brytyjski. Nazywam go COVID-20, ponieważ tak bardzo różni się od oryginalnej wersji – tłumaczy lekarz portalowi VG.

Zdaniem Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, mutacja brytyjska daje 2.6 razy większe ryzyko poważnych objawów, które prowadzić mają do hospitalizacji. Co więcej, według tychże badań, wirus jest od 40 do nawet 60 procent bardziej zaraźliwy.

Badanie pokazuje, że ok. 60 procent pacjentów może cierpieć z powodu długotrwałych skutków wirusa, niezależnie od wieku i stopnia objawów podczas infekcji. Nie tylko ci, którzy byli pod respiratorem, ale także ci z łagodniejszą postacią choroby. Wielu z nich prawdopodobnie wyzdrowieje, ale choroba trwa długo i daje niepożądane skutki uboczne. Inaczej jest z tym, co znaliśmy na początku pandemii – mówi Rasmussen.