1

To koniec Komisji Smoleńskiej Macierewicza. Kosztowała nas 25 milionów złotych

Share

Podkomisja smoleńska po szczęściu latach oficjalnie zakończyła swoje “prace”. Jej działalność kosztowała prawie 25 milionów złotych.

Podkomisja smoleńska mająca na celu ponowne zbadanie przyczyn katastrofy Tu-154 w Smoleńsku w 2010 oficjalnie zakończyła swoje prace 30 listopada. Według ustaleń tygodnika “Sieć” na ten cel wydano z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej 24,5 miliona złotych! Najwięcej w 2019 roku – 7 mln 684 tysiące złotych.

Jak podaje “Sieci” najdroższą była współpraca z amerykańskim Narodowym Instytutem Badań Lotniczych przy uniwersytecie w Wichita. Wtedy Polskę odwiedził dr. Gerardo Olivares, ekspert od komputerowych symulacji oraz przeprowadzano prace w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim.

Kłopotem jest brak raportu końcowego, który, według zapewnień przewodniczącego, jest już gotowy. Jego udostępnienie opinii publicznej i pokazanie, co za te pieniądze udało się zrobić, pozwoliłoby być może, rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące finansów podkomisji – podaje gazeta “Sieci”.