0

To koniec Platformy Obywatelskiej?! Sondaż nie pozostawia złudzeń

Share

Fatalne wieści dla Platformy Obywatelskiej! Według najnowszego sondażu kolejny spadek poparcia.

 

Wielkie luzowanie obostrzeń nie wpłynęło na poparcie partii rządzącej. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, Prawo i Sprawiedliwość popiera 33,7 procent ankietowanych.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Polska 2050 Szymona Hołowni byłaby na drugim miejscu. Może liczyć na poparcie 27,7 proc. Jest to wzrost o 0,8 proc.

13 proc. badanych oddaliby głos na sojusz Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej. Można sobie wyobrazić, ile dostałaby głosów Platforma samodzielnie.

Konfederacja ma 8,2 proc. poparcia. Na Lewicę chcą zagłosować 8 proc. ankietowanych.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony 25 maja na reprezentatywnej próbie 1000 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłaby w nich udział mniej niż połowa Polaków. Tylko 48,1 proc. deklaruje w naszym sondażu chęć zagłosowania. 49,5 proc. nie poszłoby na wybory – podaje RMF FM.