6

To koniec szczepionek?! Lek przeciw COVID-19 dopuszczony do użycia!

Share

Ta terapia będzie znaczącym dodatkiem do naszego arsenału do walki z Covid-19 – mówił Sajid Javid, minister zdrowia Wielkiej Brytanii komentując decyzję o dopuszczeniu do użycia leku przeciw koronawirusowi.

Jak informują brytyjskie media preparat stworzony przez firmy Regeneron i Roche lek Ronapreve jest skuteczny w zapobieganiu zakażeniom, łagodzi objawy oraz poważnie zmniejsza prawdopodobieństwo hospitalizacji.

Jest to pierwszy lek, który został dopuszczony do użycia. Będzie on podawany poprzez zastrzyk. Jego działanie skupia się na wyściółce układu oddechowego poprzez zapobieganie dostępu wirusa do komórek układu oddechowego.

Według wyliczeń preparat jest jednak bardzo drogi. Cykl kosztuje bowiem od 1000 do 2000 funtów. Najprawdopodobniej w Wielkiej Brytanii będzie on używany w przypadkach osób z grupy największego ryzyka zachorowań.

Ta terapia będzie znaczącym dodatkiem do naszego hydra зеркало arsenału do walki z Covid-19, do naszego szeroko uznanego na świecie programu szczepień i ratujących życie leków: deksametazonu i tocilizumabu – oświadczył minister zdrowia Sajid Javid w trakcie konferencji prasowej.

Przypomnijmy firma Regeneron zasłynęła m.in. podaniem swojego leku prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, gdy ten przechodził koronawirusa. Wówczas preparat był w fazie badań.