0

To koniec władzy PiS?! Kaczyński może być przerażony. Sondaż nie pozostawia złudzeń

Share

Rząd Zjednoczonej Prawicy bezpowrotnie traci poparcie i udowadniają to kolejne sondaże. Z najnowszego badania United Surveys wynika, że Jarosław Kaczyński może zapomnieć o utrzymaniu władzy.

Badanie opinii publicznej przeprowadzone zostało na zlecenie „Dziennika Gazeta Prawna” oraz RMF FM. Sprawdzono w nim dwa warianty przyszłości Zjednoczonej Prawicy, nie ma bowiem pewności, czy Porozumienie oraz Solidarna Polska nadal będą chciały pracować z Prawem i Sprawiedliwością.

W przypadku, gdyby sojusz utrzymał się do wyborów, to ugrupowania pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 33,3 procent głosów. Daje to, mniej więcej, 208 mandatów w Sejmie, a to zdecydowanie za mało aby stworzyć rząd większościowy.

Jeszcze gorzej jest, gdy przeanalizujemy wyniki w których Prawo i Sprawiedliwość zrywa koalicję. Wówczas to ugrupowanie Kaczyńskiego zdobędzie zaledwie 30,2 proc głosów. Przy takim rachunku politycy PiS mogą zapomnieć o władzy, a Polska zapewne przygotowywałaby się na kolejne przyspieszone wybory parlamentarne.

Źródło: RMF24.pl