1

„To mało, chcemy dymisji ministra Niedzielskiego!” Konfederacja wprost o planie „wychodzenia z pandemii”

Share

Za nami apogeum piątej fali – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadając powolne znoszenie obostrzeń covidowych w Polsce. Takie stanowisko zdecydowanie nie podoba się przedstawicielom Konfederacji, którzy domagają się dymisji szef resortu zdrowia.

Przypomnijmy, według zmian przedstawionych na konferencji prasowej, od 11 lutego zlikwidowana zostaje tzw. kwarantanna za kontakt. Od 15 lutego samoizolacja trwać będzie 7 dni, a kwarantanna dla współdomowników naliczana będzie wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny.

Plany ministra Niedzielskiego są za małe – przekonuje przedstawiciel Konfederacji Jakub Kulesza.

Domagamy się jego dymisji. Niezależnie od tego, co by minister Niedzielski teraz zrobił, to za to, co robił do tej pory, zasługuje na dymisję – dodaje.

Wiceprzewodniczący koła Konfederacji, Krzysztof Bosak podkreślił, że prawdziwym znakiem „dobrej woli ministra” byłoby uchylenie jego rozporządzenia z grudnia 2021. Przypomnijmy, Adam Niedzielski wprowadził obowiązek szczepień medyków oraz obowiązkowe przedstawianie certyfikatów covidowych przez studentów akademii medycznych.

Nie dajmy się nabrać na zakładanie w tej chwili maski sympatycznego i rozsądnego człowieka przez ministra zdrowia. Ciągle całe grupy zawodowe cierpią z powodu głupiej, bezprawnej, opresyjne polityki tego ministra – komentował Bosak.