0

To MILIARDY DOLARÓW! Ambasador Ukrainy podał kwotę POMOCY Polski dla Ukrainy

Share

Polska pomogła na kwotę 3 miliardów dolarów. Wyliczenie nie obejmuje pomocy prywatnej i samorządowej – twierdzi Wasyl Zwarycz, nowy ambasador Ukrainy w Polsce.

W rozmowie z agencją Ukrinform polityk przedstawił szczegółowe informacje na temat pomocy, jaką udzieliła Polska dla Ukrainy od początku rozpoczęcia wojny.

Na dzień dzisiejszy Polska udzieliła Ukrainie pomocy na łączną kwotę ponad 3 miliardów dolarów. Mówimy o pomocy wojskowej, paliwie i smarach, wsparciu finansowym, dostawach humanitarnych, sprzęcie medycznym – powiedział Zwarycz.

Ambasador wspomniał, iż Polska aktywnie włączyła się między innymi w poprawę warunków życie wewnętrznych uchodźców na Ukrainie. Nasz kraj sfinansował między innymi ponad 2000 modułów mieszkalnych do budowy kontenerowych miasteczek w obwodach lwowskim, kijowskim, czernichowskim, charkowskim i sumskim.

Sam Zwarycz podkreślił, że wspomniane 3 miliardy dolarów to pomoc, która nie uwzględnia prywatnych inicjatyw oraz samorządów.

Tę pomoc trudno policzyć. Tu nie chodzi o pieniądze: to ludzki gest solidarności i wsparcia, który odczuwamy na co dzień i za to jesteśmy szczerze wdzięczni naszym polskim przyjaciołom – podsumował Ambasador Ukrainy w Polsce.

 

Źródło: Ukrinform