0

To najpotężniejsza broń Putina! W kilka sekund zniszczy całe miasto [WIDEO]

Share

Może to być nawet najpotężniejsza broń w Rosji , która nie wykorzystuje technologii nuklearnej. Kto, u licha, chciałby strzelać rakietami, które wywołują śmiertelne, duszące pożary? To Rosjanie – twierdzi Brent Eastwood, były oficer armii Stanów Zjednocznych.

Na łamach portalu 19FortyFive poruszony został temat systemu rakietowego TOS-1. Specjaliści twierdzą, że jest to obecnie jedna z najmocniejszych broni Władimira Putina, która jest w stanie całkowicie zniszczyć ostrzeliwany teren.

TOS-1 jest obrotową wyrzutnią 30 lub 24 nakierowanych rakiet z głowicami kal. 220 mm. Umieszcza się ją na podwoziu czołgów T-72 lub T-90. Została opracowana w latach 70., a jej pierwsze bojowe użycie potwierdzono podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

System wielokrotnego startu rakiet TOS-1 armii rosyjskiej nie tylko wystrzeliwuje głowice odłamkowo-burzące, ale też rakiety zapalające, powodując upiorne pożary, które okaleczają i zabijają jak napalm. TOS-1 jest często określany jako miotacz ognia i pojawia się pytanie, czy nie powinno się go zabronić – pisze w swoim felietonie Eastwood.

Według ekspertów system w kilka sekund pokryć salwą blisko 40 kilometrów kwadratowych. Oznacza to, że całkowicie zniszczonoby średniej wielkości miasto np. Sopot czy Siedlce.

Źródło: Tech.wp.pl